כמה שנים מחזיק דוד?

כמה שנים מחזיק דוד

בישראל דרך חימום המים עבור המקלחת שהכי מקובלת היא חימום באמצעות דוד שמש המחובר גם לדוד חשמל. זו הדרך הנפוצה ביותר שנחשבת גם לדרך מאוד אמינה ונוחה שנשארת לרוב לזמן דיי ארוך.

אך כמה שנים מחזיק דוד שמש ודוד חשמל? מתי צריך לבצע ריענון לחלקי המערכת ומתי להחליף אותה? על כל השאלות הללו נענה בכתבה הבאה.

 

למה מערכת דוד שמש ודוד חשמל נחשבת למערכת אמינה?

תחילה נאמר כי דודי שמש ודודי חשמל במתכונתם הנוכחית הם פיתוח ישראלי המותאם לארץ והמערכת נחשבת לאמינה כי נשארת תקינה לאורך זמן במידה ומבצעים בה בדיקות תקינות באופן קבוע. דודי שמש היו בשימוש בארץ בדירות כבר בקום המדינה והם נמצאים בשימוש רחב ברוב הבתים בישראל גם היום.

רוב האנשים דבקים בפתרון זה לחימום המים כי ההתעסקות עמו היא מזערית לאורך השנים ויש המון חברות המתעסקות בדרך חימום זו, כך שניתן לעשות סקר שוק הולם ולבחור בחברות שונות להחלפת חלקי הדוד במידת הצורך.

 

כמה שנים מחזיק דוד שמש ודוד חשמל?

כמה שנים מחזיק דוד שמש ודוד חשמל? זו שאלה שאנשים רבים שואלים ורוצים לדעת. שאלה זו עולה כאשר עוברים לדירה חדשה או שהמערכת מתחילה לעשות הרבה בעיות ואז רוצים להחליף את הדוד בדוד חדש.

אז תחילה נאמר שדוד שמש ודוד חשמל יכולים להחזיק כעשר שנים לפחות ואפילו יותר וזאת במידה ודאגתם לתקינות שלהם. כחלק מהתקינות, עליכם לוודא שאתם מחממים את המים בדוד באופן יעיל.

חימום מים באופן יעיל הוא חימום אשר חוסך בחשמל ואינו פועל בכל שעות היום. כדי לשמור על תקינות הדוד שלכם לאורך זמן תוכלו להשתמש בפתרונות כמו: שעון שבת, פקחום וכדומה.

 

מתי כדאי לבצע ריענון לחלקי המערכת?

מערכת הדוד שלכם פועלת על אנרגיית שמש או אנרגיית חשמל המחממים את המים שבדוד. תוצר הלוואי של חימום המים הוא אבנית. האבנית היא אחד מהגורמים השכיחים ביותר להרס ובלאי של חלקי המערכת בדוד.

אדם שמעוניין לשמור על תקינות הדוד שלו לאורך זמן, ידאג לנקות את האבנית המצטברת מידי שנה. כמו כן, מומלץ פעם בשנתיים להביא טכנאי דודים שיבדוק את כל חלקי הדוד שלכם.

 

מתי להחליף את מערכת הדוד?

אז כמו שכבר אמרנו, כשואלים כמה שנים מחזיק דוד שמש ודוד חשמל, התשובה הפשוטה היא כעשר שנים. אך אם עברו עשר שנים זה בדיוק הזמן להחליף את הדוד?

אז זהו שלא בדיוק. את ההערכה מתי להחליף את הדוד אתם יכולים לבצע בעזרת טכנאי דודים שמגיע לבצע את בדיקות התקינות עבורכם או לחילופין, כאשר יש לכם יותר מידי תקלות שמצריכות תשלום רב על תיקון.

יש דודים שיחזיקו עשר שנים, יש דודים שפחות ויש דודים שיעבדו תקין גם לאחר חמש עשרה שנים. קנו דוד שמש וחשמל איכותיים ותדאגו לתקינות שלהם, כך יחזיקו זמן רב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
צוות AH

צוות AH

גם זה יכול לענין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *