איך עיבוד שבבי קשור כמעט לכל דבר כיום, אפילו להפקת אירועים שונים

איך עיבוד שבבי קשור כמעט לכל דבר כיום

בימינו אין כמעט תעשייה שלא משתמשת בכלים ומכונות שיוצרו בתהליך של עיבוד שבבי. עיבוד שבבי הוא תהליך ייצור תעשייתי בו מתבצע הורדת חומר מחומר גלם מסוים על מנת לעצב אותו לפי תבנית מוגדת מראש.

תחום העיבוד השבבי התפתח רבות מאז תחילת המהפכה התעשייתית שם החלה האנושות לנצל משאבי טבע נוספים מלבד עץ בעיקר על מנת להכין כלים. היום, התחום הרבה יותר רחב ומפותח וכולל שיטות שונות ומכשירים רבים שמאפשרים לתעשיות רבות לייצר כלים ומכונות במהירות, בדיוק ובמחיר זול יותר מבעבר.

כיצד עיבוד שבבי מסייע לנו?

התפתחות תהליך העיבוד השבבי בעצם מאפשר לנו לנצל חומרי גלם שונים שבעבר לא יכולנו להשתמש בהם, על מנת לעצב מכשירים או מכונות לפי תבנית מתוכננת.

אם בעבר בני אדם השתמשו בעיקר בעץ על מנת לייצר כלים. היום בעזרת תהליך העיבוד השבבי, חומרי הגלם הנפוצים יותר הם מתכות שונות כמו פלדה, אלומיניום וברזל וגם פלסטיק. עיבוד שבבי הוא תחום שניתן לראות את השפעתו בכל תעשייה. בין אם זה בתעשיות הביטחוניות כמו התעשייה האווירית, תעשיות ייצור כמו תעשיית הרכב או אפילו ברפואה לייצור מכשירים ומתקנים רפואיים.

התפתחות תהליך העיבוד השבבי והעדכונים שמתרחשים בו מאפשרים לבני האדם לייצר כלים ומתקנים בגדלים שונים ובאופן מדיוק שלא היה ניתן להגיע אליו בעבר.

שילוב הטכנולוגיה הממוחשבת היום בתחום מאפשרת להעביר את תהליך העיבוד השבבי מידני לאוטומטי. מה שמאפשר אף דיוק גבוה יותר וחוסך מעורבות ידנית של עובדים.

מכונות עיבוד שבבי

מחרטות- מבצעות פעולת חריטה בה יש הורדה של חומר על ידי תנועה סיבובית של המעבד, לרוב סכין חריטה. המכונה משמשת לרוב ליצירת משטחיים סימטריים.

כרסמות- מבצעות פעולת עיבוד תלת ממדית ליצירת כמעט כל צורה גיאומטרית. המכונה נעה סביב חומר הגלם עד לקבלת התוצר הסופי.

מכונות חיתוך לייזר- מאפשרות דיוק מירבי. ניתן להשתמש בהם על הרבה מאוד סוגים של חומרי גלם. החיתוך שלהם מאוד נקי ולכן הן מאפשרות יצירת מוצרים מדויקים וחלקים.

מכונות ארוזיה- ארוזיה חשמלית היא שיטה שמשמת הרבה בתעשיית הפלסטיק. התהליך מאפשר גם כן דיוק מירבי.

כרסום CNC

שיטת כרסום CNC היא השיטה הנפוצה ביותר היום לעיבוד שבבי. המכונה הפועלת בשיטה זאת כפי בציינו קודם לכן היא הכרסמת. הכלים המעבדים במכונה יכולים להשתנות לרוב מדובר בכלי גלילי שמסתובב ומוריד חומר עודף מחומר הגלם בצורה של שבבים כדי לאפשר דיוק.

היתרון בשימוש בשיטת הכרסום היא שהשיטה מאפשרת דיוק מאוד גבוה והיום המכונות המשוכללות ביותר פועלות ב-5 צירים. כרסום CNC זאת בעצם שיטת כרסום ממוחשבת. מכונת הכרסום מחוברת למחשב שמאפשר להמיר עיצובים לקואורדינטות קרטזיות שיהוו הוראות עבור המכונה, כך שאפשר לתפעל את המכונה בצורה אוטומטית ולא ידנית. בעזרת האטומיזציה אפשר להגיע לרמת דיוק של עד אלפית המילימטר ואף להוזיל עלויות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
צוות AH

צוות AH

גם זה יכול לענין אותך

כמה שנים מחזיק דוד
טיפים

כמה שנים מחזיק דוד?

בישראל דרך חימום המים עבור המקלחת שהכי מקובלת היא חימום באמצעות דוד שמש המחובר גם לדוד חשמל. זו הדרך הנפוצה ביותר שנחשבת גם לדרך מאוד

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *