לא משנה איזה אירוע אתם מארגנים, למה עדיין אתם צריכים סוכן ביטוח פנסיוני בעצם?

למה אתם צריכים סוכן ביטוח פנסיוני?

סוכן הביטוח הפנסיוני הוא בעצם המתווך בין הלקוחות לחברות הביטוח. הוא מייצג את חברת הביטוח ומאפשר לכם לקבל שירות טוב יותר ואישי יותר. סוכן ביטוח פנסיוני טוב יודע להתאים ללקוחות שלו את מוצרי הביטוח המתאימים לצרכיו מבין שלל האפשרויות הקיימות והוא עוזר לכם להבין מה כוללת התכנית הפנסיונית שלכם.

למרות שבשנים האחרונות יש הרבה שסבורים שהתפקיד של הסוכן הפנסיוני כבר לא רלוונטי, המציאות מראה אחרת. אנשים המנסים להתנהל מול חברות הביטוח בעצמם ללא ידע וניסיון נתקלים לרוב בהרבה קשיים.

מה תפקידו של סוכן ביטוח פנסיוני?

אז כפי שציינו בעיקרון תפקידו של סוכן ביטוח פנסיוני הוא לתווך בין הלקוח לחברת הביטוח בעסקת ביטוח. התפקיד הזה אמנם נשמע פשוט ובעיקרון סוכן ביטוח הוא אכן סוג של איש מכירות לכל דבר.

אבל מכיוון שבהגדרתו הוא מתווך ולא נציג חברת הביטוח בלבד התפקיד שלו כולל יותר מרק לדחוף לכם מוצרי ביטוח.

סוכן הביטוח צריך לדעת כיצד לסגור עסקת ביטוח שתתאים גם ללקוח ועדיין תישאר רווחית לחברת הביטוח. השגת האיזון הזה היא לא תמיד פשוטה ולפעמים סוכני ביטוח נוהגים לתפוס צד. לכן, חשוב למצוא סוכן ביטוח פנסיוני מומלץ שידע להתחשב גם בצרכים של הלקוחות.

לרוב בתור עובדים אתם תפגשו סוכן ביטוח פנסיוני כאשר אתם מתחילים עבודה חדשה. חשוב לזכור, שהביטוח שמציעים לכם הוא אינו מחייב ואם אתם מעדיפים להתנהל ללא סוכן וישירות מול חברת הביטוח ניתן לעשות זאת. אבל, שוב חשוב לציין שלרוב האנשים קשה להתנהל ישירות מול חברת הביטוח אם אין להם את הידע המקצועי ואם הם לא יודעים להתמקח ולדרוש שירות מלא.

מה ההבדל בין סוכן פנסיוני ליועץ פנסיוני?

התפקידים של סוכן פנסיוני ויועץ פנסיוני הם מאוד דומים אחד לשני, ההבדל המרכזי הוא מהיכן הם מקבלים את התגמול/תשלום שלהם. בעוד שסוכן הביטוח הפנסיוני מקבל זאת מחברת הביטוח בהתאם לרווחיות המוצרים שהוא מוכר, היועץ הפנסיוני מקבל את התשלום מהלקוח עצמו וזה מאפשר לו לתת שירות יותר אובייקטיבי ללא ניגוד אינטרסים.

איך תבחרו סוכן ביטוח פנסיוני מומלץ?

אז איך אפשר לבחור סוכן ביטוח פנסיוני מומלץ? בעיקרון אפשר לדעת אם הסוכן עשה את עבודתו נאמנה רק אחרי שנים, כאשר מתרחש מקרה ביטוח או שמגיע הרגע לצאת לפנסיה. למרות זאת יש כמה דרכים בהם אפשר להיעזר כדי לדעת אם הסוכן שלכם הוא סוכן טוב. רובנו מגיעים לסוכני ביטוח שונים דרך המלצות של חברים, משפחה או מכרים בעבודה אבל להמלצות אלו אין שום הבטחה שאכן סוכן הביטוח הוא סוכן ביטוח פנסיוני מומלץ ואמין עבורכם.

עליכם להיפגש עם הסוכן ולהתרשם ממנו. אם אתם מרגישים שהוא רק מנסה למכור לכם מוצרים ולא להתאים לכם תכנית, זה לא סימן טוב.

בנוסף, סוכן טוב יסביר לכם את כל התהליך ואת כל המושגים כך שתבינו על מה אתם משלמים, אם בסוף הפגישה אתם עדיין מבולבלים, זה לא אשמתכם אלא אשמת הסוכן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
צוות AH

צוות AH

גם זה יכול לענין אותך

כמה שנים מחזיק דוד
טיפים

כמה שנים מחזיק דוד?

בישראל דרך חימום המים עבור המקלחת שהכי מקובלת היא חימום באמצעות דוד שמש המחובר גם לדוד חשמל. זו הדרך הנפוצה ביותר שנחשבת גם לדרך מאוד

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *